| Psychothic a întrebat:

Salut, care ar fi cel mai bun exercitiu de cardio acasa?
Si de cate ori trebuie facut pe zi,cate serii, cate repetari happy?

10 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Nu exista cel mai bun exercitiu. daca ar fi asa toata lumea ar lucra un singur aparat. Exista doar exercitii care merg mai bine la tine decat la altii...

| Anddreee a răspuns:

Mie imi place HIIT`ul. Intensitate maxima. Se gasesc mai multe pe youtube.
http://www.youtube.com/watch?v=5xHL_GiUq-w

http://www.youtube.com/watch?v=KOTsRqBuC6o

Gen astea.

| raluk27 a răspuns:

Pai sariturile (simple sau folosind coarda), alergatul pe loc cu genunchii sus, alergatul tot pe loc dar cu calcaiele in spate...nu ai multe optiuni, dat fiind ca spatiul e mic. Cardio nu se face in serii si repetari, ci presupune un efort sustinut de cateva minute(cu aproximatie intre 30min si o ora). Mai bine mergi la sala sau alergi in parc. Acasa nu prea ai cum sa faci cardio, decat daca detii o banda, o bicicleta (stationara sau eliptica) ori un stepper.

| Sadop a răspuns:

Sarituri, alergat pe loc, iar daca detii o bicicleta sau o banda faci exercitii cu ele.
Nu prea ai ce cardio sa faci acasa. Mai bine mergi la o sala sau in parc.
Bafta!

| HaKa93 a răspuns:

Urmeaza programul de la INSANITY. e cel mai bun din lume si ai acolo si un calendar in care iti spune ce sa faci

| FitMonkey a răspuns:

Cardio nu se face pe serii ci rezistenta
alergat, sarituri cu coarda, bicicleta

| Psychothic explică (pentru FitMonkey):

Deci sa sar coarda sau sa alerg cat pot eu?

| FitMonkey a răspuns (pentru Psychothic):

Normal ar trebui sa faci intre 30-60 min
dar cum tu acum incepi poti sa faci cat poti pentru ca nu o sa poti nicicum sa faci 30-40min incontinuu

| Fatzica97 a răspuns:

Cel mai bun este alergatul de 3 ori pe zi in reprize de cate 10 minute.

| ClaudiUBoXer a răspuns:

Sari coarda si incearca sa faci sprinturi sau du-te la alergat de 3 ori pe zi in reprize de 10 -15 minute