| Julyett a întrebat:

As vrea sa slabesc intre 5-10 kg. In fiecare zi fac sport cam 30 min -1 ora, seara. Problema este ca nu stiu cam ce sa mananc, deoarece dimineata sunt la scoala si nu pot sa tin o dieta cu anumita mancare. Ce as putea manca la scoala..si ce as putea manca acasa dupa maasa? Apropo, dupa ora 6 nu mananc nimic. Cateodata cate 1, 2 mere.

Vreau raspunsuri serioase! Celui/Celei care ma ajuta si imi poate oferi sfaturi sau altceva legat de acest lucru ii ofer funda! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| vali9 a răspuns:

Pai, eu sunt traceur si am avut aceeasi problema, eu dimineanta mananc ceva ce contine fibre, la scoala nu mananc iar cand vin acasa mananc multe fructe si legume cel mai indicat ar fi, mere, kiwi, morcovi, rosii, si pieptul de pui este bun orezul.

| babybluue a răspuns:

La scoala poti sa-ti iei un mar sau un fruct. dupa ce vii de la scoala poti sa mananci ceva care sa nu aiba multe grasimi si calorii. Daca continui asa catva zile iti va pieri pofta de mancare si nu o sa mai mananci asa mult..am incercat in vacanta de vara si am slabit 5 kg, dar am facut si sport. sper ca te-am ajutat!happy