| anonim_4396 a întrebat:

happy Am si eu o intrebare. Am 1, 62 metri si 55 de kg. Credeti ca este mult? Mentionez ca am 13 ani. As vrea sa slabesc macar 5 kg pana pe data de 12iunie. Imi dati va roog si mie niste sfaturi cu ce as putea face?
In primul rand eu nu mananc dimineata ci doar pe la ora 10 la scoala in pauza. De obicei beau o doza de cola si un covrig sau o felie de pizza, depinde. Cand vin acasa mananc ceva gen chipsuri, inghetata, iar seara sandwis, cartofi etc..

Nu vreau doar sa slabesc din sport, deoarece am unele probleme de sanatate care nu imi permit sa fac mult sport.

Dau fundita si voturi! happy
Multumesc anticipat! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AlbertSeby a răspuns:

E normal.Eu la 13 ani am 1, 73m si aprox. 60kg si nu e nici o problema