| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

As vrea sa stiu cat costa un defibrilator cardiac pentru o persoana cu fibrilatie in Bucuresti? Si un centru medical sau un spital cu specialisti buni in montarea acestui dispozitiv tot in Bucuresti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Exista defibrilatoare portabile, care nu necesita montare speciala.
Insa folosirea unui defirilator se va face DOAR de personal cu pregatire specializata, in caz contrar folosirea lui putand cauza moartea sigura in loc de reinvierea pacientului!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Desfibrilatorul costa in jur de 200€. Spital cauta privat