| Adelaide a întrebat:

As vrea sa stiu cat mai multe despre acest vaccin antigripal ah1n1 va rog cat mai multe pareri contra si pro multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu l-am facut si am incredere in el. Sunt speriata de numarul mare de imbolnaviri si de morti.

| zorialbi a răspuns:

Au bagat spaima in oameni prin intermediul mass-media pentru a administra acest vaccin care este periculos, netestat si contine un conservant pe baza de mercur, in cantitate neprecizata. Eu nu ma vaccinez.

| xibalba a răspuns:

Eu l`am facut si nu ma indoiesc de eficienta lui.

| Brotacelu a răspuns:

Parerea mea: Este un al virus XXXX[cum l-or numi ei] care v-a actiona peste ceva timp cativa ani
Deci nu mi-l fac.
iar speculatiile cum ca unii au murit de Porcina sunt doar tampenii care te baga in frica si te pune sa te duci sa iti faci acel vaccin,
De ce pentru un antigripal normal platim si pentru asta nu[ ar fi culemea sa mai si platesti pentru a muri laughing ]

| juniper a răspuns:

Fiecare dintre noi avem organismul total diferit, unii avem sistemul imunitar mai bun, altii mai slab, cei care si-au facut vaccinul si nu au patit nimic probabil au organismul mai bine dezvoltat, desi unii neaga, iar ceilalti care si l-au facut si au murit a doua zi au avut un organism mai slab, fiecare din noi suntem facuti dupa cum a vrut Dumnezeu, unii dintre noi nici nu stim ce fel de organism avem impotriva bolilor si de aceea ne temem unii si altii sa facem vaccinul pentru ca nu stim ce se va intampla a doua zi.

| ted a răspuns:

Vaccinul românesc nu are adjuvanţi care să dea eventuale complicaţii. El conţine doar virusul omorât. Adjuvanţii se folosesc pentru a amplifica răspunsul imun al organismului atunci când, la fabricarea vaccinului, utilizezi o cantitate mai mică de viruşi. Deci vaccinul este sigur.