| alexandraalealexis a întrebat:

As vrea sa stiu si eu, daca fumez cam de o luna jumate si in jur de 4 tigari pe zi, daca as merge la o radiografie la plamani s-ar vedea pentru ca sunt racita si tusesc intruna nu stiu ce am si parintii mei vor sa ma duca la doctor. as vrea sa stiu daca se vede pentru ca nu vreau sa afle ca fumez, vreau un raspuns cat mai repede ...MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se vede la radiografie, dar este foarte important sa-i spui medicului ca fumezi, fiindca asta este motivul pentru care nu-ti trece raceala, faptul ca la fumatori trebuie tratamente ajutatoare pentru a elimina gudroanele si celulele moarte din plamani, plus antibiotice mai puternice. Asa ceva se trateaza diferit la un fumator fata de un nefumator

| a1doru a răspuns:

Nu se vede.deocamdatarolling on the floor
ps.mai fatuca, nu ai gasit ceva mai bun de facut decat sa te apuci de fumat? te intreaba un prost care fumeaza de peste 4 decenii.

| caractere a răspuns:

Nu se vede.