| cristinuca05 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu de ce imi amorteste piciorul stan. Si ziua cand stau pe scaun de exemplu, dar mai ales noaptea prin somn. Oare de ce? E ceva grav? Va rog, mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Nu e neaparat grav. Amortirea muschilor se datoreaza lipsei de calciu. Sau poate ca esti mai sedentara. Muncesti int-un loc unde este nevoie sa stai pe scaun? Poate de asta. Nu e grav, fa-ti seara masaj la pulpele picioarelor, mergi pe bicicleta sau inoata. Daca problema persista, incat sa te trezesti noaptea din somn cu intepaturi in picior, sau simti ca ti s-a intors muschiul, atunci ar fi cazul sa te duci la medicul de fam. Va sti el unde sa te trimita.Cu respect, si sper ca ti-am fost de ajutor.
Pa, pa.

| Ralux a răspuns:

Sunt mii de motive. Cel mai indicat ar fi sa te duci la doctor.Stiu din experienta ca iti poate amorti piciorul stang daca ai hernie inghinala care trebuie operata sau poti trai cu ea toata viata daca nu faci efort sau nu neaparat. Pate fi ceva normal sau stai prea mult pe acel picior. Dar du-te la doctor mai binewinking.

Alte răspunsuri