| Moiseicip a întrebat:

As vrea si eu cateva sfaturi: Cam as putea sa fac ca sa pot sa mai slabesc macar putin? si Ce as putea sa consum sau sa mananc in timpul zilei ca sa nu ma mai ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci,alune sau fistic(in rest poti manca cam orice, atata timp cat nu depasesti necesarul).In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.20-30 de minute de alergare/zi, cu viteza medie, este suficient.Succes.

3 răspunsuri:
| felixdesign a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci sport (inot, alergare.etc) si sa ai o dieta corecta...http://ecumsa.ro/......za-de-orez

| Avon_8981 a răspuns:

In primul si primul rand: NU MAI MANCA DUPA ORA 6 SEARA!
Redu din consumul painii
Lasa la o parte friptura si toate mancarurile grase, axeaza-te mai mult pe carnea de pui, in special pieptul.
Incearca sa mananci cat mai multe fructe si legume atunci cand iti este pofta de o pizzatongue si bea cat mai multe sucuri naturale.
Sper ca ti-am fost de folos.

| Bezea a răspuns:

Nu pot sa zic ca ma pricep la sfaturi despre cum sa slabesti(eu tot incerc sa ma ingras de un an si nu reusesc) dar tinand cont ca este vara ai putea sa te inscrii la cursuri de inot + sa nu mai mananci de la fast food si sa o lasi mai usor cu sucurile(chiar daca la mine nu au nici un efect din pacate).