| LCD a întrebat:

Vrea sa ma ingras! pana acum nu reuseam sa ma tin de ce imi propuneam. am 58 de kg si 1.75. lumea zice ca e foarte bine, dar eu vreau sa ma ingras. nu prea mananc in timpul zilei...de 2 ori, cam asa si in rest prostii si f multe dulciuri. vreau sa ma pun pe mancat de cel putin 3 ori pe zi. dar daca se intampla sa fiu singura acasa sad mi-e lene sa-mi fac de mancare crying si uite asa nu mananc...astept idei, sfaturi si retete usoare, pe care as putea sa le pregatesc repede. in afara de salate (asta mananc in fiecare dimineatalaughing)

10 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Fast-food. slanina, prajeli, alcool, dulciuri. Da-le in colo de salate, renunta la verdeturi. Cand ajungi la 80kg sa ne anunti! big grin

| buburuzAndreea a răspuns:

Si eu em cam acelasi program de mancat ca si tine. Decat sa mananci fast food si alte prostii si sa-ti dai organismul peste cap doar de dragul de a mai pune putina carnita pe ici pe colo, mai bine ramai asa cum esti. Cauta pe Google niste retete simple cu legume daca vrei neaparat. Carne de pui e sanatoasa. big grin

| Jonsdottir a răspuns:

Fata, nu fi proasta!(sorry sad ) daca te ingrasi nu o sa te poti opri acolo unde vrei si o sa te ingrasi foarte mult si nu o sa mai poti slabi!

| LCD explică:

Andreea89 happy vreau sa-ti spun ca am fost si mai grasa, de exemplu vara trecuta. dupa aia am fost bolnava, am stat o saptamana in spital, timp in care nu mancam mai deloc.atunci am slabit.si de atunci nu reusesc sa ma ingrasangry big grin si daca m-as ingrasa...as putea sa ma opreschee hee

| LCD explică:

Cristi, nu vreau sa ajung la 80 de kg laughing si prajeli si dulciuri mananc.si fast-food.mai rar...alcool.nu!

| andreea89 a răspuns:

Daca asa e metabolismul tau te chinui degeaba.si eu voiam sa ma ingras si mi-am facut un program urat de a manca; chiar si la 1-2 noaptea, dulciuri toate prostiile. dar tot nu ma ingras ci ma imbolnavesc mai repede.esti bine asa.

| andreea89 a răspuns:

Exact asa mi s-a intamplat si mie, m-am ingrasat un pic dupa ce am iesit din spital, dar in limite normale.eu ca sa ma ingras la loc am inceput sa mananc mult...paine,dulciuri,dupa ora 6.

| sufletel13 a răspuns:

Pai incearca sa mananci mult si mai grasbig grin totusi nu exagera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maninca shaorme. In scurta vreme or sa se vada si pe burta si pe poponet laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca vrei sa iti strici stomacul numai cu salate vei vedea peste un timp cum este sa faci sindromul colonului iritabil, iti vei dori sa mananci si nu vei putea decat putine lucruri...Esti bine cum esti, poti prepara paste italiene de la Barilla, sunt foarte bune, le fierbi 10 min, separi un galbenus de albus, cand pastele sunt gata fierte, le strecori, adaugi putin ulei in oala, apoi arunci galbenusul si mesteci 30 secunde f repede la foc mare, mai adaugi si niste muschi file afumat, un pic rumenit in tigaie cu un strop de ulei si pasta carbonara e gata! Nu uita sa faci si ceva sport, cu timpul, muschii se atrofiaza si nu vei arata bine doar cu grasime pe tine...Consuma carne la gratar, oua fierte dimineata, branza dar ai grija la colesterol.Bafta