| mariuscdrz a întrebat:

Aseara am facut sex cu iubita mea si m-am terminat foarte greu, abia dupa o ora si ceva. Credeti ca este o problema? Ce as putea sa fac ca sa ma remediez asta. Tin sa precizez ca am avut o "pauza" de la relatii intime de un an de zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Ejacularea întârziată nu e deloc ceva plăcut, cine stie, cunoaște. E nevoie de medicatie pentru a rezolva problema.

39 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sandu3):

Psihiatrul ce zice?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sandu3):

Posturile mari, miercuri, vineri, duminica dimineata, simbata seara, si in toate celelalte zile cu cruci de prin calendar...

| Sandu3 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Habar n-ai Dumitrescule.Hai,pa! Ai început deja să mă plictisești.

| doctorandus a răspuns (pentru Sandu3):

Depinde, la evrei cel mai bun lucru pe care-l poti face de Sabat este sa faci sex cu nevasta-ta.

| doctorandus a răspuns (pentru Sandu3):

Ceea ce spui tu este o credinta pur subiectiva, nu este un adevar obiectiv (si anume ca Dumnezeu l-ar taxa postmortem dupa regulile subiective si arbitrare impuse de BOR).

| doctorandus a răspuns (pentru mariuscdrz):

Dap, sa nu faci copii cu vaduva fratelui tau este pacat. Nu sa te m.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sandu3):

Da, tovarase, ce, nu e asa? Cind e nevasta la ciclu iarasi nu ai voie. Cind e popa in biserica nu ai. Sex 0ral nu, an4l doamne pazaste si apara, pe la spate "ca animalele" nu, ea deasupra nu... hai, lumineaza-te. Faci sex doar in scopul procrearii, cu lumina stinsa, frustrat, si cu ceva rugaciuni in minte. Uite de aia sintem coada Europei la mai toate...

| Sandu3 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai Europa e condusa de niste masoni nenorociti fara nici un Dumnezeu.Tu in cine crezi, in masonerie sau in ce scrie in Biblie, si anume ca in post nu este loc de desfranare DE ORICE FEL, cu atat mai putin sexuala.Nu vezi ca lumea merge din ce in ce in mai rau, suntem din ce in ce mai desfranati, mai rai mai prosti mai nepasatori? Daca vrei sa stii si avortul e un pacat.Capital.Egal cu o crima.Chiar daca e in stadiu de embrion.Ai facut o crima avortand, vei plati pentru asta.Nu stim cum, in ce fel si cand, dar ca vom plati asta e sigur. Dumnezeu nu doarme si va lovi naprasnic.Sunt oameni care nu pot avea copii si se intreaba de ce.Si au 40-50-60 de ani.In tinerete aceste femei au avortat negandindu-se la consecinte.Acum a venit pedeapsa.Si va fi si mai greu.Pentru ca batranetea e grea.Un copil te-ar fi ajutat.Dar tu ca femeie l-ai avortat, l-ai aruncat la cosul de gunoi.Ca ti-a placut sa te futzi chiar si in postul Craciunului cum a facut asta de a pus intrebarea.De aia i-am spus ca va plati. Poate va ramane impotent peste 10-15 ani si nu stie de ce.El nu va sti, Dumnezeu, da.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sandu3):

Amuzaaant, dar esti plecat cu sorcova. Nu cred in nici o timpenie de genul desfrinare, pacat, si alte de-astea. Avortul e crima, dar nu pacat, si cu asta basta. Pe de alta parte, e de preferat uneori. Pacatul e un concept sinistru care nenoroceste milioane de oameni anual. Dumnezeu nu doarme? Pai nu eram facuti dupa chipul si asemanarea? big grin