| george3124 a întrebat:

Buna seara, acum 2 zile am facut sex cu iubita mea, si astazi mi-a zis ca o doare capul si ca ii este rau, credeti ca ar putea fi insarcinata? tin sa precizez ca dupa ce am terminat a mai stat intinsa deasupra mea(am folosit prezervativ)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric NU!
Nici o sarcina nu poate sa aiba simptome atat de rapide!
In plus nici nu aveti habar daca este ori nu insarcinata.
O doare capul de la cine stie ce prostie a mancat, sau poate nu a dormit, sau cine stie ce stres mai are.
Iar cand folosesti prezervativ, nici macar nu exista sansa sa ramana sinsarcinata.

Am un sfat sanatos sa va dau, daca tot va jucati cu oraganele sexuale, pune-ti mana si cititi ce se poate intampla in joaca voastra cu ele, ca asa apar accidentele de gravidie, sau contaminarea cu boli sexuale mortale.
Mai cititi si cum se fac copii, cate zile ia ovulului aluia care odata ce a fost fecundat, trece prin niste stadii de multiplicare celulara samd.

Simptomele de sarcina apar dupa 2-3 saptamani de sarcina, niciodata inainte!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu prezervativ nu are cum sa ramana insarcinata. Cum de nu stiai asta? Doar daca, Doamne fereste, s-a rupt prezervativul. Iar simptomele de sarcina nu apar dupa doua zile. O doare capul pentru ca sta pe ganduri si nu-i mai arde de sex cu tine. Informati-va inainte de a face sex.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate, nu poate fi gravida.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Din moment ce ati facut-o protejat nu exista sanse ca prietena ta sa fie insarcinata. Iar simptomele unei eventuale sarcini nu se instaleaza asa repede.

| GoldenZenith a răspuns:

În două zile nu prea cred că i s-au și instalat simptomele de sarcina. Depinde, în primul rând, dacă era în perioada fertila la momentul actului sexual. În al doilea rând, dureri de cap și senzații de rău poti avea din mai multe motive. Poate e in perioada premenstruala sau poate o fi din cauza vremii.

| george3124 explică (pentru GoldenZenith):

Am facut o la o zi distanta dupa ce i s-a terminat ciclul menstrual

| Victoria18 a răspuns:

Nu are cum sa ramana insarcinata dupa doua zile. E un termen mult prea mic.

| Jessica000 a răspuns:

Dacă ai folosit prezervativul nu este însărcinată. Stai liniștit