| freeonlinehd a întrebat:

Salut.
Eu si prietena mea am intretinut relatii intime in perioada ei fertila si anume cu 3-4 zile inaintea ovulatiei. Precizez, ca primul act a fost protejat, m-am terminat in prerzevativ, dar apoi am continuat cel de-al 2-lea act neprotejat. Si atunci m-am terminat afara.

Ce sanse sunt sa ramana insarcintata?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse maxime sa ramana insarcinata!
A doua partida de sex nu trebuia sa mai aiba loc, daca nu mai aveai inca un prezervativ, pentru ca, a ramas sperma pe teava de la prima ejaculare si s-a scurs involuntar in vaginul fetei, cum l-ai re-introdus, la a doua partida de sex.
In acest moment, fata poate fii insarcinata cu lichidul pre-ejaculator, care a continut si sperma, de la prima partida de sex.

| corbulalbrosu a răspuns:

Se apreciaza ca probabilitatea de formare a sarcinii in urma unui act sexual terminat cu ejacularea spermei in vagin este de 10-20% in cazul in care sexul este intretinut cu 4 zile inainte de ziua de ovulatie si creste la circa 25-50% in cazul in care sperma ajunge in vagin cu 3 zile inainte de ziua ovulatiei. Sanatate!

| freeonlinehd explică (pentru corbulalbrosu):

Nu m-am terminat in ea, ci afara. Scad sansele semnificativ, nu?

| mihai69 a răspuns:

Destul de mari, dacă nu ai urinat după primul act.

| Emilian65 a răspuns:

Mari.