| corina124 a întrebat:

Asi dori sa slabesc 8-10kg. Daca se poate sa imi trimiteti o dieta mai usoara va multumesc.
Va doresc un an nou fericit si implinirea tuturor dorintelor!
P. S.:Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mabo a răspuns:

Nu iti pot da o dieta fixa dar iti pot da niste sfaturi esentiale,iti voi spune cum trebuie sa decurga o zi normala:
te trezesti(nu prea tarziu), te speli, faci niste exercitii cu zonele unde vrei sa slabesti timp de 15-30 min, mananci(cereale cu lapte), mai stai vreo 2 ore mai iei o mica gustare(fructe si cateva migdale sau alune) mai stai 2-3 ore mai iei o mik gustare(un iaurt sau un pahar cu lapte cu o felie de paine graham)mai stai 2-3 ore mai iei o gustare(niste legume/fructe), mai stai 2-3 ore si iei cina(putina carne slaba asta insemnand piept de pui sau peste facuta la cuptor,NIMIC PRAJIT!, langa o salata, suc natural sau apa plata NIMIC CARBOGAZOS! si dupa 5-10 min un fruct(banana, clementina, kiwi)FARA MAR SEARA!
Si uite cateva trucuri cu care ai o viata sanatoasa si slabesti repede:
1. exercitiile de dimineata se fac neaparat inaintea mesei dupa care stai vreo 15 min si apoi mananci!
2.niciodata sa nu ai stomacul gol si niciodata sa nu mananci pe saturate!
3.bea cat de multe lichide posibil dar FARA LICHIDE CARBOGAZOASE!
4. ultima masa se ia cu cel putin 2 ore inainte de culcare!
5.seara dupa cateva minute bune dupa ultima masa se bea un pahar cu lapte!
6. dupa c ai terminat cu mancatul si cu toate treburile, inainte de culcare daca nu esti terminata de oboseala mai fa cateva exercitii!
7.in fiecare zi sa ai meniu diferit, sa nu mananci zile la rand aceleasi alimente, meniul sa fie diversificat si foarte variat!
poate ca toate astea ti se par aiureli dar eu iti garantez ca apar rezultatele dupa 1 saptamana. dupa aceasta saptamana poate nu vei slabi 10 kg dar te vei simti plina de energie, sanatoasa si garantat cel putin 100g tot dai jos(e mai greu la inceput). multa bafta si sper sa incerci asta! funda?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Efort fizic, mersul pe jos, nu manca absolut nimic care sa contina zahar, nu baga in tine medicamente, manca cat mai natural, manca putin si de multe ori pacalesti organismul intre mese fa efort fizic nu manca seara, nu te stresa, fa sex ajuta la slabit si ofera o gandire pozitiva, cel mai important zaharul otrava so elimini te distruge, ingrasa

| stefan9516 a răspuns:

Scrie pe google.ro cura de slabire cu supa de varza. de 6 ani tot incer sa tin diverse regimuri si asta e singurul care am putut sa il tin. e usor si rapid. eu nu mai pun cub de la knorr si pun otet. imi place mai mult.