| PrediscanDaniel a întrebat:

Aslo foarte mare. si cand spun mare spun 800... tinand cont ca maximul este de 200UI. eu am depasit cu mult. Ceva remedii, injectii, pastile pentru a scapa de aslo? multumesc anticipat. a si da, partea foarte tare si palpitanta este ca sunt alergic la Moldamin si Ampicilina/Penicilina (nu prea stiu cum ii spune ). Multam

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu astepta rezultate si retete pe tpu...medicul e cel ai indicat sa iti dea un tratament. daca nu da randament, schimba medicul.
O zi frumoasa sa aihappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Deoarece ASLO este aşa de mare, discutăm de o infecţie în organism : cel mai probabil, o infecţie streptococică.
Trebuie identificat microbul şi apoi vei primi tratamentul adecvat!

Este necesar să mergi la medicul de familie ( sau la medicul care ţi-a recomandat analiza ) pentru investigaţii suplimentare şi un antibiotic eficient ( care să nu fie pe bază de peniciline ).

Toate cele bune şi multă sănătate.