| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

La ce sunt bune injectiile cu Moldamin?
Eu am de facut un an, una la 2 saptamani.
Sincer nu a fost asa dureros chiar daca facusem 3 injectii de penicilina inainte cu cateva zile. Doare mai tare penicilina :d

Am o forma usoara de reumatism.
Mai ajuta la ceva?
multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Cel mai probabil pentru o infectie. Ar trebui sa-ti spuna pentru ce anume iti face injectia.
Eu stiam din propria experienta ca moldaminul durea foarte tare mergand jumatate de zi "fara un picior".

Sanatate!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Indicatii:
Infectii streptococice (scarlatina, angine, faringite), forme usoare. Profilaxia reumatismului Bouillaud. Sifilis recent si tardiv. Profilaxia sifilisului.

| Zebastian a răspuns:

Pe bune? Adica pe tine te-a intepat cineva un an de zile si tu nu sti la ce iti foloseste? Cine ti-a prescris sa faci Moldamin nu ti-a zis si de ce trebuie sa il faci?

| cocosmaq a răspuns:

OMG, guys, I've just got my free Minecraft giftcode!

>> Minecraftgiftcodes.me