| Radandam a întrebat:

Aspenterul dizolva cheagurile de sânge? Are reacții adverse la 20 de ani? Și dacă am ficatul gras și iau niște suplimente cum ar fi essentiale forte și Silithor poate fi dăunător aspenterul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu pentru cap, iei ceva?

| RobertMoon a răspuns:

Nu e daunator, eu am luat inainte de vaccinare cu o saptamana si am 22 ani, iar apoi am luat pana s-a terminat cutia. Aspenter de 75 mg, sunt niste pastilute minuscule, iar 75 mg de aspirina chiar nu are ce rau sa iti faca, se ia preventiv pentru prevenirea formarii cheagurilor de sange.

| Floridori a răspuns:

Cred ca ai fost la toti medicii, insa l-ai ratat pe cel mai indicat si anume medicul psihiatru.
Si nu, nu o zic cu rautate sau in gluma absolut deloc.Chiar te-ar ajuta...
Din pacate, cei care sufera de aceasta tulburare numita ipohondrie (sau hipocondrie) nu prea ajung la psihiatru din cauza convingerilor lor ca afectiunile imaginate sunt reale. Avand in vedere ca stai in casa cu familia ta, ma intreb, oare nimeni nu isi da seama ca tu ai o tulburare de ordin mintal?!
Si repet, nu o spun pentru a te jigni sau a te descuraja.Din contra! Poate iei in calcul varianta unui medic psihiatru...