| grigore_mana a întrebat:

Aspirina ajuta cand esti mahmur?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vio2006 a răspuns:

Da, ajuta... dar cel mai bine e sa iei iainte doua antinevralgice si sa mananci ceva gras (paine cu unt, slanina cu branza, putin.)
daca totusi ajungi mahmur, bea multa apa cu miere, ia o aspirina-doua-depinde si ce greutate ai - si o lingurita de tinctura de propolis... e miraculoasa...Bafta

4 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Da ajuta foarte mult. ajuta chiar si la putin timp dupa ce ai baut.

| clau44 a răspuns:

CEL MAI BUN E BITER SUEDEZ ORIGINAL, O LINGURA TE TREZEŞTE IMEDIAT (AŞA SE ZICE ÎN PROSPECT)!

| florentina_serban a răspuns:

Nu stiu sigur, am auzit ca ar ajuta dar nu am testat niciodata si nici nu stiu sa existe dovezi stiintifice in acest sens. Eu mereu ma "tratez" prin hidratare corespunzatoare si mai iau si vitamine!

| mariana84 a răspuns:

Eu iau un ibuprofen si un paracetamol cu un pahar MARE de apa, fix inainte sa ma culc (dupa ce am baut, desigur) si fac acelasi lucru si cand ma trezesc si nu sunt niciodata mahmura. Nu stiu daca e de la pastile sau de la apa, dar nu renunt la "leacul" meu ca sa vad happy