| Larisamonica a întrebat:

Astăzi am facut un test de sarcină si a iesit negativ. Insa menstruația a întârziat deja o săptămână, ceea ce ma cam sperie.
Care ar putea fi alte cauze ale intarzierii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu ai intarzieri, ca in fiecare luna vad ca te plangi ca nu-ti vine ciclul, ba dupa 3 zile, ba dupa mai multe zile, asadar tu ai ciclu de tip NEREGULAT, care nu se poate calcula sau masura cu nici o aplicatie de pe fata pamantului, fiindca hormonii din corpul tau sunt cei care controleaza menstruatia, nu aplicatia aia care te duce in eroare.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu uita sa folositi prezervativul la TOATE partidele sexuale, fiindca un ciclu de tip neregulat poate avea ovulatia si perioada fertila and vrea el si poti ramane imediat gravida.

| sierra1 a răspuns:

Sunt o grămadă de situații:

https://www.catena.ro/......cute-cauze

| carlyy1765 a răspuns:

Absolut o grămadă. De la stres, pana la dereglări hormonale. Nu e nevoie sa te stresezi, și mie mi-a întârziat de o grămadă de ori, chiar și o săptămână-doua și si-a revenit singura. Dacă nu ai alte simptome, nu e nimic alarmant.