| Anonim2htqbf a întrebat:

Astazi am fost la bunica mea la tara si m-a rugat sa o ajut sa unga balamalele usii cu ulei. Am luat o seringa rea si un ac nou ( sigilat) am tras ulei in ea si cand am vrut sa pun pe balamale m-am intepat cu acul in deget( foarte putin ) si cred ca mi-a atins vena.Degetul e umflat si putin vanat *( ca dupa recoltarea sangelui ) nu ma doare absolut deloc. Ce as putea face sa se dezunfle?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Aplica local gheata.

| xerxes1 a răspuns:

Macar degetul nu mai scartaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt multe vene pe deget, deci probabil nu te-ai înţepat în una, cât despre deget, sunt sigur că va trece de la sine! Succeswinking