| cnaibig a întrebat:

Astazi am fost la medicul ortoped si mi a spus ca am ruptura de ligament, cine imi poate spune mai multe despre operatie(trebuie sa fiu operata) am inteles ca nu acum urgent dar peste cateva luni va urma opeeratia, e dureroasa, e cu laserul. vreau detalii, multumesc.precizez ca NU MA DOARE.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Ruptura de ligament nu doare, dar vei avea probleme cu stabilitatea piciorului fiindca ligamentele incrucisate asigura stabilitatea.Ma mir ca te opereaza peste cateva luni, fiindca atunci va fi nevoie de plastie de ligament iar operatia e mai laborioasa. Orice operatie doare imediat dupa trezire, ti se vor face calmante. Sanatate!

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sanatate!

| cnaibig explică:

Multumesc.