| Pufuliky a întrebat:

Astazi am mancat niste cipsuri la scoala si ma simt super rau imi este foarte rau de la el ce as putea sa fac sa nu mai am senzatia de voma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Pai ar fi bine sa vomezi pentru ca probabil chipsurile au fost iesite din termenul de garantie de aceea t-i s-a facut rau. Vomeaza urgent afara tot ca poti primi intoxicatie.Pe urma bea ceai de menta si ia pastile de metoclopramid.

7 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Si mie mi se face rau de la cipsuri. Cel mai bine e sa incerci sa vomiti si sa bei un ceai de lamaie si alta data nu mai manca cipsuri.winking

| rosto a răspuns:

Incearca sa mananci cateva felii de lamaie. happy

| etudor a răspuns:

Te rog sa incerci sa faci o limonada din apaminerala sau plata cu zeama de la 1/2 lamaie si cu 1-2 lingutite de zahar sau miere. Iti ia senzatia de voma cu conditia sa nu fi facut o txiinfectie alimentara cauzata de ingredientele vechi folosite in prepararea produsului sau de conditiile neigienice de pastrare a produsului.

| VlyCas a răspuns:

Stai in pat, mananca lamaie si nu mai baga in tine prostii cu euri.happy

| ronin33dan a răspuns:

Mai bine ai incerca sa vomiti, asa nu pui ficatul in postura de chinuit! Daca se agraveaza situatia si incep si dureri de cap taio la medic(la URGENTE). Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iei un algocalmin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un paracetamol.