| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am observat ca mi se cunoaste o vena pe frunte cand zambesc. Incepe de la nas si e pe mijlocul fruntii. E cam inestetica, se poate scapa de ea? Si din ce motiv o am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blond1x a răspuns:

Când faci sport tensiunea arterială crește, vena se dilată, iar în zona frunții unde există foarte puțină grăsime și pielea este mai transparentă această venă pare extrem de proeminentă. tongue

1 răspuns:
| Morello_Cristian_1998 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si du-te la medicul de familie si mai departe te descurci! Good luck