| LarisaChe07 a întrebat:

Cum pot scapa in 15 ore de un coș extrem de mare care mi-a iesit pe mijlocul frunții la o adancime care nu permite stoarcerea (am incercat sa-l storc pana am plans de durere)? A iesit fix cu o zi inainte de o nunta, si nu pot sa ma prezint asa. Ma poate ajuta cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa lasi zona sa se calmeze, nu sa o traumatizezi si mai mult. Poti incerca cu ceai de musetel, galbenele, sau gel de aloe vera.La mine functioneaza pentru cand ma aflu in situatii asemanatoare.Si stai linistita, eu sunt sigura ca din perspective ta cosul e mult mai mare si mai vizibil decat in realitate. Daca intrebi pe altcineva nu cred ca e primul lucru pe care il remarca la fata ta.

Totusi, no one cares, acolo la sala lumina va fi probabil mai blanda decat lumina ta din baie, iar cu machiaj nici nu se va mai sesiza.Asa ca distreaza-te la eveniment alaturi de fericitul cuplu si nu te mai stresa inutil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este. Rogi pe fotograf sa editeze pozele și sa iti scoată coșul. În 15 ore nu prea ai ce face. Un cos pana dispare durează vreo 2 săptămâni ( asa in medie). Am avut si eu coșuri pe față, dureroase de altfel. Dar nu le-am spart, le-am lăsat sa coacă și s-au spart singure. Cică dacă îl agiți prea mult poate sa rămână urmă pe față. În rest acum am un cos în vindecare care a apărut pe burta de vreo 3 săptămâni. Era atât mare zici ca era furunc, dureros ca naiba.

| LarisaChe07 explică (pentru anonim_4396):

Nu era vorba de poze, ca nu e nunta mea si nu cred ca s-ar vedea asa rau in poze oricum. Era vorba despre cum ma va vedea lumea acolo.

Nu stiu de ce a iesit, efectiv nu are motiv, ma dau cu vreo 7-8 produse pe față zilnic. Acum numai am curaj sa merg nici pana la magazin asa: ))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo, numai țiganii se căsătoresc în cursul săptămânii.

| LarisaChe07 explică (pentru anonim_4396):

E o nunta mai retrasa, cu 40 de invitati nu e facuta ca sa isi recupereze banii. Acolo sunt oameni pentru care lucreaza altii un locul lor, deci in mare parte, fie joi fie duminica, e cam aceeasi zi pentru ei. Asadar, nu inteleg de unde ai scos-o pe asta, ca doar tiganii fac nunta in timpul saptamanii, fiindca ei sunt romani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la farmacie si ceri
Crema neagră.
Exact Asa ii spune.
Pui putin pe cos.
O sa se dezvolte mai tare si o sa iasa puroiul pe maine.
Eu l-am folosit.
Sper sa te ajute

| AmandinaDragan a răspuns:

Poti sa spui ca te transformi in unicorn. ha ha ha ha. Trage o suvita de par peste.

| LarisaChe07 explică (pentru AmandinaDragan):

Nu prea top, este milimetric pe mijlocul fruntii. Nu stiu cum sa explic, perpendicular in sus cu zona dintre sprancene.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru LarisaChe07):

Fard + pudra nu ajuta?

| LarisaChe07 explică (pentru AmandinaDragan):

Ba da, doar ca mai se vede varful, si este foarte umflat, de la apropiere se vede ca si cum as avea un mini corn.

| LarisaChe07 explică:

Maine este laughing de asta sunt panicata. Bine macar ca nu e nunta mea.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LarisaChe07):

Stai linistita, multe fete au coșuri nu este o tragedie tu sa fi sanatoasa si sa te distrezi, tocuri porti?

| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Tamponeaza cu alcool sanitar spirt (mona) neapărat restul nu sunt bune o sa mai dispara nu i sa scapi de tot de el la urma ajuti cu fardurii...

| MAIA18 a răspuns:

Încercați cu un ac în vârful coșului dar nu apăsați tare un pic apoi vedeți dacă se stoarce.

| xkhldhoudody a răspuns:

Da te cu un cub de gheata pe cos 10 secunde, dupa aceea mai stai 10 secunde si aplica l inca o data pentru alte 10 secunde. Eu asa am facut ca sa scap de cosurile mari si urate.
Daca nu stii cum sa faci rost de un cub de gheata, uita te prin sertarele din bucatarie pentru suporturi pentru oua ochiuri. Uita te la videoclipul asta pe Youtube ca sa ti pregatesti fata sa ti o dai cu gheata: https://youtu.be/E0PmAP7LujU
Mult spor si petrecere frumoasa!

| Alei1111 a răspuns:

Toata lumea face cosuri din cand in cand. Nu cred ca o sa zica nimeni nimic
Totusi, exista niste plasturi pentru cosuri pe care ii lasi peste noapte. Incearca la o farmacie.

| Iitm a răspuns:

Sunt niște plasturi, care îți scot coșurile, ar trebui să îți funcționeze