| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am primit o scrisoare de la Centrul de transfuzie sanguina din Bucuresti, cum ca in urma recoltarii de acum 2 luni au iesit niste rezultate inconcludente.
Bine inteles am inceput sa ma panichez.
A mai primit cineva asa ceva?
Despre ce este vorba?
Ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, multi au primit. Inseamna ca una din analize nu a iesit buna, ca e posibil sa ai o infectie si ca trebuie sa te prezinti la centrul de tranfuzie, sa primesti rezultatele si recomandarea pentru noi analize. E posibil ca analizele suplimentare sa dovedeasca ca nu ai nimic, dar trebuie sa faci niste investigatii. Da, e normal sa intri in panica, este posibil sa descoperi ca ai o problema serioasa de sanatate, dar e bine ca ai ost sa donezi si, daca esti bolnav, ai sansa sa descoperi asta foarte devreme.

| NickNickNick a răspuns (pentru Brigaela):

Daca se dovedeste a fii o problema grava, de care eu nu stiu. Ce se intampla? Sunt tras la raspundere? Sau cum functioneaza lucrurile astea?

| Brigaela a răspuns (pentru NickNickNick):

Nu esti tras la raspundere, cum sa fii? Daca ai o problema de santate, vei afla de ea si vei primi tratament. Nu ai facut nimic rau, nu exista nici un motiv sa fii tras la raspundere si nici nu s-a pus astfel problema. Insa vei face analize suplimentare si, la nevoie, vei primi tratament

| Vintilă_Dorin-Philip_1992 a răspuns:

Salut. Am primit o asemenea scrisoare si ma trec sincer toate apele. De curiozitate si daca nu te deranjeaza, ai aflat ce ai avut? Sau stie cineva in ce cazuri s-ar trimite asa ceva?

| NickNickNick a răspuns (pentru Vintilă_Dorin-Philip_1992):

Din pacate nu pot sa iti trimit mesaj privat. Te rog ia legatura cu mine la adresa de email, nn365894@gmail.com