| SashaAsaka a întrebat:

Acum 2 luni, am facut un Angio RMN la cap!
La rezultate mi-a iesit ca am un chist de 7 mm in centrul creierului si câteva leziuni mici.
Si mi s-a spus sa repet RMN odata la 2-3 luni!

Credeti ca chistul poate creste, sau ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| clau44 a răspuns:

Trebuie sa respectii ceea ce spune medicul.

| CuriousStuff a răspuns:

Se poate intampla orice. Poate sa creasca, poate sa ramana la fel sau chiar sa scada in dimensiuni... De asta trebuie sa repeti RMN-ul, sa vada medicii ce se intampla acolo.
Multa sanatate.