| Iiwiwi a întrebat:

Astăzi m-am dat cu bicul pe corp și am atins o alunita dar am dezinfectat zona și a curs puțin sânge, se poate întâmpla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tine-o sub observatie si daca creste sau isi schimba forma neregulata, mergi urgent la medic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic.

| Mela1000 a răspuns:

Ai grijă! Dacă începe să crească sau să se modifice, mergi la medic! Multă lume nu știe, dar alunițele trebuie îngrijite atent!

| DoctorOtker22 a răspuns:

Absolut nimic...