Întrebare recomandată | Kenzorel112 a întrebat:

Daca mi-a curs sange dintr-o alunita dupa ce m-am lovit la ea ce se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Multe. Poti face cancer. Du-te la doctor in cel mai scurt timp posibil sa iti zica cat de grav e si sa te trateze. Nu mai umbla la alunite ca nu e bine. Funda?

10 răspunsuri:
| butterflyeffect0000 a răspuns:

Cel mai indicat e sa mergi la medic sa vezi ce iti recomanda sa faci. In general, se spune ca poti sa faci cancer de piele, dar iti recomand sa consulti medicul pentru mai multe informatii. P.S : Ai grija la alunite, "nu-ti baga nasul unde nu-ti fierbe oala".

| Felys a răspuns:

Eu cand eram mica mi-am taiat o alunita intentionat, si uite ca au trecut 30 ani de atunci si nu am murit inca

| ReusxD a răspuns:

Eu nu sunt medic să ştiu ce păţeşti, pentru mai multe detalii, tragi o fugă până la medicul de familie happy

| Zoey112 a răspuns:

Pai se poate infecta locul deci iti sugerez sa mergi la un doctor

| anacolda a răspuns:

Nimic. Trebuie sa pui pe ea ceva sa se vindece. Incearca sa pui suc de aloe si nu te prea expune la soare.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/

| ThePrinceJoker a răspuns:

S-ar putea da nu sunt sigur e ca o sa faci cancer

| endeavour a răspuns:

Garantat nu patesti nimica atata timp cat eviti infectarea zonei. Curat-o bine si totul va fi ok

| Immjustalittlecupcake a răspuns:

Trebuie să te duci la medicul dermatolog. Acolo îţi va spune dacă trebuie să o scoată sau nu.
Ai grija, poţi face cancer de piele dacă nu mergi la doctor!

| BatteryGr3id a răspuns:

Trebue sa o acoperi pentru a se reface stai linistit faza cu cancerul e o farasa sanatate.

| baiatulbaiat a răspuns:

Pai din cate stiu eu unele alunite sunt canceroase alte nu totusi pentru binele tau consulta un medic