| anonim_4396 a întrebat:

Astazi m-am trezit ca am un abces gingival, e mic si n-are puroi, o sa merg maine sau poimaine la dentist dar vreau sa stiu ce o sa-mi faca.
" se realizeaza o "gaura" in partea de sus sau in spatele dintelui, astfel incat sa poata fi drenata infectia. De obicei, acest lucru va duce la indepartarea durerii. "
Te doare cand iti face drenarea asta? Stiu ca are anestezie buna, de multe ori mi-a lucrat doar cu spray, dar imi este putin frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SilviaPunct a răspuns:

Pentru incizii se face anestezie. Vei simti un oarecare discomfort si va trebui sa urmezi un tratament dupa.