| neanderthalfararusine a întrebat:

Ati avut / aveti gastrita? Va impacati greu cu aceasta boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Sa te ''impaci'' greu cu aceasta boala nu este greu insa sa te ''impaci'' greu cu simptomele care indica aceasta boala este tradevar greu. Din fericire simptomele care indica aceasta boala pot fi tinute sub control cu ajutorul medicamentelor. Daca nu iei medicamente din timp s-ar putea ca dintr-o simpla gastrita sa te ''intalnesti'' cu un ulcer gastric care este mult mai rau. Sfatul meu este sa mergi la medic daca nu ai mers pana acum si sa tratezi boala din timp.

| Biasofia a răspuns:

Nu,nu am avut, dar a avut o prietena! e grea, fi atent/atenta! Toate boalele sunt grele! Funda te rog!

| Biasofia a răspuns:

Nu! e grava! crede-ma! FUNDA TE ROG!