| andreieftenie42 a întrebat:

Aveti idee ce pot lua pentru gastrita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mmmmmm7172 a răspuns:

Doctorul meu a spus ca depinde de la oom la om, fiecare ce accepta organismul meu. Dar cand incepe sa ma doara pe mine stomacul mananc ce mi s-a spus in spital. De exemplu paine inmuiata in lapte, iaurt, carne fiarta, ciorba, piure, cartofi copti. si pentru o vreme nu mai mananc lucrurile care imi declanseaza durerea, cum ar fi chipsuri, seminte (nuci, alune). Nu stiu daca pe tine te-ar ajuta astea dar incearca si vezi.

4 răspunsuri:
| AvakinAndrei a răspuns:

Da, poti lua Helides pe stomacul gol, in fiecare dimineața. Și eu și mama mea luam și ne ajuta foarte mult.

| Mmmmmm7172 a răspuns:

Da, si eu am. De la DoctorMAX - Gastromax. Pe mine ma mai ajuta si Omeran, Nospa.

| andreieftenie42 explică (pentru Mmmmmm7172):

Pai si alimente ceva ca am tot luat pastile si nu mai pot lua acum? altceva nu mai e?

| Mmmmmm7172 a răspuns (pentru andreieftenie42):

Doctorul meu a spus ca depinde de la oom la om, fiecare ce accepta organismul meu. Dar cand incepe sa ma doara pe mine stomacul mananc ce mi s-a spus in spital. De exemplu paine inmuiata in lapte, iaurt, carne fiarta, ciorba, piure, cartofi copti. si pentru o vreme nu mai mananc lucrurile care imi declanseaza durerea, cum ar fi chipsuri, seminte (nuci, alune). Nu stiu daca pe tine te-ar ajuta astea dar incearca si vezi.