| anonim_4396 a întrebat:

Ati facut vreodata operatie pentru chist, la mana fix in incheietura mainii? cum a fost?

big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Si eu am avut chist la gat si mi se te facea inapoi.am avut 5 operatii. abia dupa a cincea operatie a disparut de tot, dar medicii mi-au spus ca poate reaparea oricand pe alta parte a corpului.
pe mine nu m-a durut deloc.nu am simtit nimic nici dupa operatii, nici in perioada de dupa operatii.
nu este o operatie grea si dificila.
oricum la incheietura mainii cred ca e mult mai greu deoarece trebuie sa iti folosesti mana. poate o sa te doara putin dupa operatie, dar cu siguranta nu o sa doara tare si mult. e vorba de cateva zile dupa operatie, maxim o sapamana. dupa ce ti se vor scoate firele chiar nu o sa mai ai nici un fel de problema.
curaj! pentru ca nu e atat de grav.iti doresc multa sanatate si sper sa treci peste cu usurinta.

| justcriss a răspuns:

Hmm nu stiu ce sa zic la mine a fost putin dureros dar dupa operatie acum nu stiu depinde de tine daca faci miscarii bruste sau sa te lovestii eu una nu puteam sa nu o tin nemiscata poate de aiai m`a durut succes :*
ai grija de uh
operatie o sa fie una usoara :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am fost operata la mana stanga la incheietura de chist, operatia nu a fost grea dar pot sa spun ca acum am dureri in fiecare zi