| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o operatie zilele trecute la incheietura mâinii drepte. Chirurgul mi-a scos o higroma. Problema este ca mana mi s-a umflat, mai ales degetele, mi s-a facut pansament. Umflatura nu este langa taietura ci mai sus un pic. Mi s-a umflat inca in prima noapte de dupa operatie si pana acum sta asa. Doctorii mi-au zis ca e din cauza pansamentului prea strans, insa chiar daca l-am schimbat tot asa e. De ce e asa? E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca in 1-2 zile nu da semne de desumflare va trebui sa mergi la spital pentru control.

| Victoria18 a răspuns:

Poate fi din cauza anesteziei. Mai asteapta cateva zile.