| d3utzsa a întrebat:

Ati folosit pasta de dinti pentru cosuri? care au fost rezultatele? si daca este buna km cat timp trebuie sa urmez?:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De ce să foloseşti pasta de dinţi, când există atâtea tratamente ieftine şi eficiente care intr-adevăr dau rezultate?

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Da, mi-am mai pus cateodata pasta de dinti pe cosuri si chiar functioneaza.Dovada este faptul ca simti o mica usturime in locul acela, dar iti trece imediat durerea.Pai tine-o pana se usuca de regula si se intareste, dupa care o indepartezi cu apa calduta.

| kathgilbert a răspuns:

Pasta de dinti, poate vi se pare voua ca face bine, dar de fapt nu e asa. Face 'minuni' in alt sens... mai bine cumpara-ti niste produse de la farmacie speciale pentru acnee.

| TorenT a răspuns:

Nu recomand. O sa iti ia foc fata( nu glumesc). Substanta din cosuri reactioneaza urat cu majoritatea pastelor de dinti. Ai grija.

| yuly04 a răspuns:

Cine ti-a zis prostia asta nu trebuie sa te dai cu pasa de dinti pe fata trebuie sa te speli foarte des pe fata ca sa iti treaca cosurile si nu cu sapun sau cu creme doar apa si de multe ori pe zi de cate ori ai ocazia

| rafyx27 a răspuns:

Depinde ce fel de pasta de dinti. Incearca una fara flour.