| AvalohAlyn a întrebat:

Ati fost vreodata la psiholog? Cum decurge o sedinta? Si cat dureaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am fost.
Pai iti pune intrebari despre tot ce ai facut, cum te simti, probleme pe care le ai si tu trebuie sa ii spui tot ce ai e suflet fara ezitare, aceasta/acesta va nota pe un carnet/foaie tot ce ai spus tu ..si te va sfatui ...cam atat big grin
Depinde, eu am fost 1 orahee hee

70 răspunsuri:
| AvalohAlyn explică:

Cine crede ca psihologul este inutil si subestimeaza psihologia nu stie ce-i cu el..Psihologia e o stiinta noua, o ramura noua si nu stiu de ce unii nu inteleg ca a te duce la psiholog e la fel ca si cum te-ai duce la medicul urolog sau oncolog. Poate, psihicul, are importanta cea mai mare intr-un organism...happy Cei ce isi dau cu parerea aiurea sa studieze putin psihologia..si apoi sa comenteze..prietenul ala bun care cica poate sa iti tina loc de psiholog nu va sti niciodata cum sa te scoata dintr-o depresie sau cum sa faca sa te ajute sa iti infrunti atacurile de panica, de exemplu.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu cred ca ai facut-o vreodata. Sau cel putin, undeva in adancul sufletului meu, sper ca nu ai facut-o. Pentru ca daca ai citit tot ce am scris si ai reusit sa fi atat de mult pe din-afara este aproape trist. Si putin comic. La fel cum gainile alearga fara cap dupa ce le tai capul. Aproape trist si putin comic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai alan, parca iti pare rau ca ai pus intrebarea a? la ce raspunsuri sunt pe aici, doamne fereste laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te lua dupa toti "expertii" de pe aici ca majoritatea vorbesc dar habar nu au ce. grey mai expert care nu a fost vreodata la unu dar "el stie mai bine". si iron moare de ciuda ca grey te pupa pe tine in dos si nu pe ea.

din ce am vorbit cu multi pana acum, psihologul i-a ajutat, nu am fost personal la unul, prefer sa tin in mine chestiile astea pentru ca nu ma afecteaza. dar sa vii aici sa zici ca un dobitoc ca e mai bine sa te duci la prieteni ca "ei stiu mai bine " e de om tampit. prietenii te asculta dar habar nu au cum sa rezolve problema pe cand ala are o facultate facuta special ca sa stie cum sa te ajute. nu te lua dupa toti hahalerii de aici

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Sa stiilaughing Si doar, e o simpla intrebare.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Of, OoBunnyoO, stii de ce ignor sa te iau in serios? Ma refer aici, la postarea asta, caci daca ti-as explica tot ce n-ai fost tu in stare sa intelegi de la bun inceput si in loc sa te apuci sa ma acuzi pe mine aiurea de ce n-am fost eu in stare sa fac ca lumea, in loc sa vezi ce iti lipseste tie, ma tem ca as ajunge si eu un ciufut superior cum o arzi tu contra mea. Dar eu nu sunt un naspet care vrea sa aiba dreptate suprema orbeste, mai ales ca oricum deja aveam.

In unele puncte chiar ma ataci prea dur, absolut aiurea, iar daca mi-as pune mintea te-as zbura cu tot cu cont de pe site, insa sunt cu mult peste nivelul asta infantil, desi am puterea s-o fac.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios? Si eu care credeam ca este de fapt din cauza ca nu iti poti sustine un punct de vedere fara sa te contrazici singur si pentru ca faci deductii care sunt complet pe din-afara.

Iar a doua parte ce este? Cumva o incercare matura de a ma face sa tac, sperand ca daca nu ai putut sa o faci altfel, o vei face speriandu-ma cu skillurile tale de hacker? Asa ai invatat sa castigi argumentele? laughing Daca nu pot castiga in cuvinte, o sa ii amenint ca le sparg contul. Buna logica. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Edit:
Ce e de laughing?
Continua sa imi replici. Eu iti fac diagnosticul.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Am facut-o chiar si inainte. Pacat ca abia acum observi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Am observat (relativ privitorilor). Dar atunci n-o cerea situatia. happy NU era un abia prima data, ci abia (tocmai, poftim) la acel reply te-ai gasit sa razi.

In fine, hai BREAK! Continua in privat daca tot vrei sa ai ultima replica si sa crezi cumva ca ma dovedesti cu ceva pe aici. Eu am fost destul de retinut in replici, tocmai ca ma gandesc si la ce percepe publicul.