| Kalla a întrebat:

Ati incercat ceaiuri de slabit? Functioneaza? Ce parere aveti? Dar ceaiul verde, slabeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Buna! Ceaiurile de slabit n-au efect daca nu tii cont si de alte reguli usoare.
-Sa renunti pe cat posibil la dulciuri, mancare prajita, mezeluri, fast food, pizza, chipsuri, biscuiti si orice alte mancaruri ambalate, sucuri carbogazoase etc.
Trebuie neaparat sa ai 3 mese pe zi, si sa mananci dimineata neaparat!
Si in fine sa bei multa apa!
Mancarurile sa le faci ori fierte, ori inabusite ori pe gratar!
Cam atat ai de facut!

| Kalla explică (pentru SaveTheNature):

Buna! Merci mult pentru ajutor.
Am citit un raspuns de-al tau azi si spuneai ca te ingrasi daca nu mananci.Verisoara mea a slabit sapte kg intr-o saptamana pentru ca nu manca aproape nimic, a baut foarte multa apa si facea putin sport.A slabit in luna martie si de atunci nu s-a ingrasat la loc! Ba mai mult a slabit inca trei kg fara sa tina dieta.Am mai auzit si alte persoane care slabesc pentru ca nu mananca si pun la lo numai daca exagereaza dupa cu mancarea happy si eu as putea totusi sa incerc sa nu mananc aproape deloc.

| mona a răspuns:

Eu nu am slabit de la ceai verde, incearca ceaiul canadian daca vrei sa slabesti

| pietrean a răspuns:

Ceaiuri de slabit,nu si nici n te sfatuiesc!
Ceaiul verde,este foarte bun,deoarece accelereaza metabolismul.Dar trebuie sa mananci si sanatos,sa faci sport,ca sa slabesti.
Ceaiul verde este bun si pentru tonifierea si elasticitatea,supletea tenului,pentru cearcane,ten gras,acnee(se pun comprese),creste imunitatea,contine vit C si E, saruri minerale, dar si cofeina.Din acest motiv, nu trebuie baut seara, deoarece da insomnii.
Atentie la cum se face infuzia:se pune peste 1 lingurita ceai verde vrac(nu pliculete), 250 g apa aproape fiarta.Se lasa 4-5 minute, apoi se pune o felie lamaie(se asimileaza mai bine in prezenta vit C).Se bea 1-2 cani, dupa ce se mananca.

| Kalla explică (pentru pietrean):

Eu folosesc pliculete happy

| pietrean a răspuns (pentru Kalla):

Nu este sanatos sa folosesti des.Modul cum se face hartia pentru pliculete(se pune ceva, ce anume am uitat), pentru a rezista la apa fierbinte.

| 1234dany5 a răspuns:

Da! ceaiul verde slabeste deoarece purifica organismul si vhiar functioneaza!

| LXandro a răspuns:

Ceai verde nu am incercat, dar am folosit Fital Plus. Pe mine m-a ajutat.
http://herbaway.ro/product/fital-plus/

| Anesidora a răspuns:

Buna! Ceaiul verde te detoxifiaza prin asta te ajuta sa dai si cateva km jos, dar fara sport si un regin alimentar nu poti face minuni doar cu ceai.Adica nu poti sa mananci toata ziua cipsuri, mancare fast-food, suc acidulat, etc. si dupa se bei un ceai verde si sa nu pui nici un kg.Incearca sa te abti de la mancarurile nesanatoase, bea ceai verde si macar 30min de sport pe zi(chesti simple gen:genoflexiuni, abdomene, alearga, coarda, plimbari cu rolele sau cu bicicleta) si incet incet o sa apara si rezultatele.Multa bafta! happy