| Andreea50 a întrebat:

Ati incercat sa beti ceai verde? Ce parere aveti despre el? Este bun de ceva? Daca as bea ceai verde as mai putea sa beau si cafea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Buna, Andreea. Ceaiul verde este o sursa de antioxidanti si detoxifica minunat organismul. Ai grija sa nu il bei nici in exces, pentru ca mereu ceea ce e prea mult, strica. Daca esti o iubitoare de cafea incearca sa o consumi moderat, pentru ca in exces deshidrateaza organismul. De la cafea poti valorifica si zatul, pentru a scapa de celulita. Ai grija de tine.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceaiul verde este foarte bun pentru sanatate.Este indicat sa bei 3 cani pe zi...si o cescuta de cafeluta dimineata.

| dalila a răspuns:

Eu am baut si beau.iti taie pofta de mancare. te simti plina.nu e indicat dupa ora 17 sa bei.bafta

| criss_9676 a răspuns:

Da, bineinteles ca poti sa bei si cafea, ceaiul verde iti detoxifica organismul. Este foarte bun!

| Sy_Silvia_1990 a răspuns:

Draga Andreea, eu beau ceai verde fara pauza de 9 luni, si cafea zilnic happy si am reusit sa slabesc 10 kg fara sport(sunt o persoana mai lenesa big grin ) si fara dieta in acestea 9 luni. iti recomand cu incredere sa incerci ceaiul verde