| stuffhappens a întrebat:

Ati incercat vreoadata sa va tineti de nas(sa va tineti respiratia) si sa suflati tare pe nas. Vi se infunda urechile? mie da Ce se intampla daca impingi mai tare? Iti desfunzi urechile sau iti spargi timpanele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Iti spargi timpanele.

| marrr a răspuns:

Iti poti sparge timpanele daca presiunea este prea mare. De aceea cand stranuti NU trebuie sa te tii de nastongue

| Adelinesmile a răspuns:

Nici batuta nu as incerca asa ceva.

| SunShine a răspuns:

Iti spargi timpanele...nu mai incerca ca este periculos

| ramo_5234 a răspuns:

Buna, poate ti se pare absurd dar eu cand fac asta ...incerc sa casc si mi se desfunda happy