| Reddfox a întrebat:

Atunci cand incerc sa fac scufundari si imi intra apa in urechi, instantaneu mi se infunda urechile...Am prieteni carora nu li se intampla asta.Ce as putea face? (in afara de a imi pune casca)

Răspuns Câştigător
| CristianCioranu a răspuns:

Exista la famacie dopuri de urechi din burete. Sunt f usor de purtat

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și mai bine, există la magazinele de articole sportive (gen Decathlon etc.) dopuri pentru urechi speciale pentru înotători.
Eu mi-am luat o pereche din astea anul trecut și n-am avut nicio problemă să fac snorkeling cu orele, deși altfel mi se înfundă și mie instantaneu urechile dacă mă bag sub apă.

| Skippy223 a răspuns:

Cand esti sub apa, tine-te de nas si sufla aer pe nas. Nu extrem de tare, dar destul de tare incat sa fie putina presiune. Tehnica asta e folosita de scafandri ca sa isi egalizeze presiunea la adancime, dar poate te v-a ajuta si pe tine.

| Reddfox explică (pentru Skippy223):

Eu am probleme cu urechile... Mi se infunda prea repede.