| madahgtt a întrebat:

Ati luat medicamente pentru somn gen care nu va sedau pe timpul zilei? cum a fost?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Melatonina iau si e foarte bună recomand

| Hyperion7 a răspuns:

Eu am luat nervocalmin somn ușor și nu am avut treabă să mă sedeze sau ceva pe parcursul zilei.
Dormi buștean și atât, eu nu am observat efecte adverse

Răspuns utilizator avertizat
| ALM2000RO a răspuns:

Valeriană, e supliment alimentar naturist și poți lua până la 4 pastile pe zi fără niciun efect advers happy

| Smmo a răspuns:

Am luat mai demult niste paracetamol sinus si intr-o ora dormeam de m-am mai trezit dupa 12 ore. Era iarna si imi fusese frig, de asta l-am si luat, pentru ca simteam cum imi da tarcoale o raceala. A doua zi nu am fost somnoroasa. Oricum, daca am de lucru nu il iau decat cu putin timp inainte de culcare. Nu e medicament pentru somn dar contine o substanta care da stare de somnolenta.

| Simpatic a răspuns (pentru Smmo):

Asta nu inseamna ca paracetamol este un medicament pentru somn, adica sedativ, dar da este cunoscut ca dand somnolenta.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Mai iau cateodata niste jeleuri ZzzQuil. Sunt niste jeleuri pe care le mesteci care contin melatonina si mai multe plante care sunt bune pentru somn. Sunt putin scumpe, dar sunt bune, pe mine ma ajuta.