| DarkShina5566 a întrebat:

Ati mancat avocado? Cat e de bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreeaSilvia a răspuns:

Mie imi place foarte mult happy! Depinde de unde il cumperi si cat de copt este!

10 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Nici mie nu imi place, dar am vazut ca de obicei se foloseste in salate.

| Veme a răspuns:

Senzational de bun! Se amesteca avocado zdrobit cu cubulete de rosii, de ardei iute rosu, de ceapa rosie, sare, piper si se mananca cu chips-uri din malai cred ca se cheama nachos. Este SUPER. Incearca sa iti iei chips-uri muult mai scumpe decat cele la indemana de 2-3 lei punga, la 10-20 de lei punga, dar care-s facute din malai apa sare si atat, si sunt uscate nu prajite in ulei. Vei simti gustul de porumb mai bine se va imbina mai bine cu salata si nici nu vei mai risca sa fii injunghiata cu salbaticie in gat de Ignat.

| unknownn a răspuns:

Bleahhh!~

| ombladon a răspuns:

Nu imi place deloc laughing

| SantaAndrei a răspuns:

Are gust cam ca untul, de fapt nu prea are gust deloc.

Avantajul mare e ca este foarte sanatos. Are grasimi d-alea bune, antioxidanti si multe chestii in el, deci se merita sa mananci chiar daca nu are gust prea bun.

Cand il alegi, uita-te sa fie mai mare, si coaja sa fie mai neteda si putin moale.

PS: ca fructe exotice bune, si sanatoase: mango si papaya.

| newoman a răspuns:

Mie imi place foarte mult. uneori il simt precum nucile verzi la gust. Este foarte untos, il poti manca in salate sau in paine. Eu il mananc gol, insa recunosc ca prima data nu mi-a placut deloc. Dar i-am mai dat o sansa si acum mananc zilnichappy

| yQ2n2 a răspuns:

Aaaaa... pai da avocado sincer cred ca toata lumea( chiar si eu inainte sa citesc pe net) crede ca este un fruct. GRESIT avocado nu este un fruct este un unt vegetal se mananca cel mai des pe paine dar daca vrei poti sa il mananci si cu o lingurita, il tai pe jumatate scoti samburele si apoi mananci laughinglaughinglaughinglaughing eu asa fac big grinbig grinbig grinbig grinbig grin si referitor la gust mie imi plk mult eu zic sa incerci ca este chiar bun

| KidDw a răspuns:

Parerea mea .este ca nu este bun. cel putin mie nu imi place happy papilele mele gustative detesta asta . probabil ca tie o sa iti placa. dar nu prea cred te pup draguta :*

| KidDw a răspuns:

Parerea mea. este ca nu este bun. cel putin mie nu imi place happy papilele mele gustative detesta asta. probabil ca tie o sa iti placa. dar nu prea cred te pup draguta :*