| anonim_4396 a întrebat:

Ați mers vreodată pe abordarea holistică a bolii? Din păcate medicii ne tratează pe bucățele doar simptomele fără a se trata adevărata cauză care a dus la îmbolnăvirea trupului! Din câte știu eu noi suntem alcătuiți din 3 părți! Minte, suflet și trup! Deci dacă vrem ca vindecarea să se realizeze trebuie să tratăm mintea și sufletul, iar trupul se vindecă de la sine din ce am citit! Doar că medicii tratează oamenii mai mult cu indiferență și le dă o plasă de pastile care le tratează simptomele! Voi ce credeți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de boala. Cele care se vindeca de la sine prin gand, sunt in general afectiuni psihosomatice. La restul, pshicul influenteaza, dar nu vindeca. Se stie ca depresia, anxietatea, pot accentua unele simptome fizice, scadea imunitatea, dar nu in aceeasi masura ca o leucemie de ex.

| RAY a răspuns:

Atunci de ce mai mergi la medic daca tu te vindeci singur?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Faptul ca tu credinciosul de neclintit ai ajuns tot la doctor si nu te a ajutat Arsenie dovedeste ca premiza ta e total falsa.

| ziftode a răspuns:

Https://dexonline.ro/definitie/holistic
definitia e foarte aiurea, dar cum spui si tu se refera la credinta
sigur
doar ca iti ia ANI BUNI sa reusesti sa devii CU ADEVARAT CREDINCIOS
si nu conteaza in ce religie esti, sau daca esti ateu convins
TOT TREBUIE SA CREZI CU ADEVARAT CA TE VINDECI, SI TOT ITI IA O TONA DE TIMP PANA LA REZULTATE, daca apar

asa ca, daca ai o boala care o sa te omoare in cateva saptamani, iti doresc succes cu hoisticul tau cu tot!

daca ai o raceala care se vindeca cu vitamina C in 7 zile
IAR ITI DORESC SUCCESS sa suferi saptamani pentru holisticul tau matret, asta, maret!

byebye