| RAY a întrebat:

Ati urmat vreun tratament injectabil?
Cum e, doare rau de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Depinde de tipul de injectie, de solutia injectabila adica.
Eu am facut multe injectii la viata mea si pot sa spun ca la unele durea destul de tare (dar acceptabil si suportabil)iar la unele nici nu simteai durerea.Deci depinde.Dar oricum durerea cum mai mai zis, e suportabila si nu dureaza asa mult.Mie nu mi-e frica de injectii, in general.Cel mai important e sa stai relaxat si sa te gandesti la ceva frumos cat timp iti face, sa nu iti amplifici tu ''psihic'' durerea.Zi faina.

| RAY explică:

Aia la ce ajuta? injectabil in vena sau masa musculara?

| Donsavas a răspuns:

Nu dor deloc. Este singura cale prin care îți poți administra derivatul de testosteron fără sa ti distrugi ficatul.

| RAY explică (pentru Donsavas):

Ai facut tu asa ceva?

| alinadianaaa a răspuns:

Depinde ce tratament vrei sa urmezi, fiecare tratament injectabil are diferita substanta activa si manifestarile sunt diferite.Dar in general nu e o durere prea mare.Din categoria de medicamente care sunt mai dureroare fac parte Moldaminul, Gentamicina, Pencilina G ETC

| RAY explică (pentru alinadianaaa):

Testosteron Enantat

| alinadianaaa a răspuns (pentru RAY):

Sunt mai multe dar eu am enumerat cateva laughing

| RAY explică (pentru alinadianaaa):

Le-as incerca pe toate daca tu ai fi doctorița mea

| alinadianaaa a răspuns (pentru RAY):

Imi pare nespus de rau ca nu sunt doctorita ta, dar ti- le-as face pe toate cu mare drag laughing

| BeaconPants a răspuns:

Nu doare foarte tare, doare doar putin dar e suportabil, te obisnuiesti daca ai facut injectia de 2-3 ori.

| RAY explică (pentru BeaconPants):

In vena sau masa musculara?

| Fl0r1n1234567890 a răspuns:

Da am avut tratament injectabil.
Iar de durut nu doare chiar atat de tare si te vei obisnui dar cel mai important este sa nu-ti fie fric ca asa o sa ingreunezi pe persoana care iti va face tratamentul

| RAY explică (pentru Fl0r1n1234567890):

In vena sau in masa musculara?