| AlexandraHepâciupa a întrebat:

Atunci cand calculezi caloriile/proteinele etc la carne,o iei in considerare cruda sau gătită? Pt ca gătită are un gramaj mult mai mic.(ex,din jum de kg de carne de vita cruda, poti sa ramai cu 150-200 de g dupa ce o gătești)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ha0t1c a răspuns:

Gatita.