| klau95 a întrebat:

Dc o carne cruda contine mai putine proteine decat cea fiarta sau gatita?

7 răspunsuri:
| klau95 explică:

Nu ati inteles:D eu m-am referit dc are mai putin cruda ca pe siteu astahttp://calorii.oneden.com/ arata ca cea cruda contine mai putin nuhs dc...

| klau95 explică:

Voi nu ati intelesangry(((((((((((( pe un site arata ca carnea cruda contine mai putine grame decat cea gatita...cat de ciudat.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Pentru ca se distrug o parte din nutrienti, oricum, de la carne cruda poti face trichineloza.

| Dani04 a răspuns:

Ai vrea sa mananci carne cruda pentru 2-3 grame de proteine in plus?

| Oxygene a răspuns:

La temperaturi inalte, proteinele se denatureaza, pierzandu-si proprietatile.
Cel mai banal exemplu este albusul de ou fiert. Expus la temperatura ridicata, se coaguleaza, modificandu-si structura si, implicit, functiile.

| YulyaRawrr a răspuns:

Cand gatesti carnea...ea se prepara in sucul ei si mare ma multe proteine... plizzzzzzzz funda

| IoanaBravo a răspuns:

Pt ca prin fierbere sau orice alt proces de gatire, elimina substantele nutritive, din cauza caldurii.