| sakura a întrebat:

Atunci cand vrei sa slabesti si renunti la dulciuri exista vreo schimbare? Sau doar nu te mai ingrasi si ramai la aceeasi greutate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poate ajuta sa-ti mentii silueta(in cazul in care nu consumi un numar mai mare de calorii decat cel necesar, care difera de la o persoana la alta), dar pentru a slabi, va fi nevoie de mai mult. Din punct de vedere al alimentatiei, pe langa dulciuri, trebuie sa elimini pe cat posibil si produsele fast-food, mezelurile si alte preparate, chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa, in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Pentru rezultate bune, alearga 20-30 de minute zilnic, cu viteza medie.Astfel vei slabi frumos, treptat si sanatos.Succes.

3 răspunsuri:
| Awndre a răspuns:

Pai daca elimini de tot dulciurile si mananci numai prajeli, sucuri, chestii si esti sedentara(nu faci deloc sport) nu o sa vezi rezultate. Pe cand daca renunti si la prajeli, sucuri, cartofi, paine si tot ce detine carbohidrati multi, si daca mai faci si putin sport de 3 ori pe saptamana vei avea rezultate.happy
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. o sa fie o schimbare.
ciocolata contine multe calori.

| Minnie_7097 a răspuns:

Daca faci sport te mentii, dar depinde si de organismul tau