| silviuvisan123 a întrebat:

Au început iar durerile abdominale dar de data aceasta nu mă doare fix unde este apendicita nu știu cum să
Zic mă in zona aceea dar un pic înspre spate am făcut și efort zilele astea eu nu știu ce să mai zic am fost la 3 medici zic că nu am apendicita dar atunci asta ce naiba e de unde vin durerile astea și ce să mai fac la câți medici sa mă mai duc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Sa nu fie vreo hernie, tare complicat cu tine. Strânge-te cu un fular si da cu putin spirt pe zona, mai ameliorează durerea. Sau daca este colon iritabil, mai apar asa dureri.
Si daca te doare tare, mai chemi salvarea.
Sanatate omule,

| silviuvisan123 explică (pentru ioana748):

Mulțumesc o să incerc

| ioana748 a răspuns (pentru silviuvisan123):

Cu drag, nici noi nu stim ce sa ti spunem.❤️

| silviuvisan123 explică (pentru ioana748):

Mă doare de la buric spre dreapta nu cred că are vreo treabă cu apendicita deci asta s-ar putea sa nu fie

| ioana748 a răspuns (pentru silviuvisan123):

Da,mai curand colon iritabil sau vreo hernie, dar nu migra asa durerea.
Posibil cu constipatia ta o fi problema.
Si ca ai facut efort.
Uneori si de la rinichi durerea reflecta in abdomen.
Strange te cu ceva sa ai caldura acolo.
Sanatate ❤️

| silviuvisan123 explică (pentru ioana748):

Durerea de apendicita este la încheietura piciorului?

| ioana748 a răspuns (pentru silviuvisan123):

Poate ajunge pana acolo,.

| silviuvisan123 explică (pentru ioana748):

Da dar eu pot manca nu am varsaturi am poftă de mâncare temperatura nu am avut nu știu cum ar putea fi apendicita

| ioana748 a răspuns (pentru silviuvisan123):

Poate seamănă simptomele, dar nu este apendicita.
Mai curand colon iritabil.