| daniel_9959 a întrebat:

Au inceput sa-mi iese niste pete albe pe piele ce sa fac? Si au inceput sa se intinda si pe maini.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa te duci la dermatolog. Pare o ciuperca.

luciana
| luciana a răspuns:

Orice neajuns in ce priveste sanatatea, este bine sa il capeti de la cel, care e cel mai in masura sa o dea : doctorul! Sa iei bilet de trimtere catre Dermatologie de la medicul de familie si sa ai buletinul cu tine. Avand bilet de trimitere, nu platesti consultatia. Sanatate maxima, Lucien.

nony
| nony a răspuns:

Se poate sa fie de la apá, dar cel mai indicat este sa faci un consult, imediat.
Doar doctorul iti poate da verdictul.

| kiske a răspuns:

Cred ca e vitiligo, daca e asta nu prea ai ce sa-i faci decat sa iti dai cu o crema si sa opresti procesul.Mai bine te duci la dermatolog, el o sa stie cel mai bine.

| cyufulyky a răspuns:

Fugi repede la docotr... La dermatolog, el sigur stie de la ce ti-au aparut... Nu e foarte grav acum depinde de la ce e tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-le cu clotrimazol. Si spala-ti toalele in temperaturi ridicate dupa care le calci pe dos. Mai ales cele direct pe piele (camasa, maieu, chilot etc.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la dermatolog s-ar putea sa fie vitiligo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara un preparat pentru pete albe.Este o crema pe care trebuie sa o folosesti timp de 3 luni.Iti dispare garantat.Nu este scumpa este in jur de 10 ron.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daniel si eu am pete albe pe piele, nu te teme, nu e nimic grav. Da-ti cu crema de galbenele sau cu protectie solara si iti vor disparea, nu repede, dar iti vor disparea