| KingMetin2 a întrebat:

Buna acum vreo 2 luni mi-au aparut niste pete albe pe fata cam 2 foarte mici dar acum am si pe maini vreo 10
pe fata am 3
totul a inceput de munte

stie cineva ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Poate fi un pitiriazis versicolor, adica o infectie cutanata fungica. Ar fi bine sa mergi la un medic dermatolog. http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-infectii-micotice

| MyFavoriteAvatar a răspuns:

Vitiligo...am si eu am pe picior.