| Alëxąndŕą a întrebat:

Au sitit ce ma patit astazi la scoala m-am taiat la palma idioata aia de maria s-a enervat pe mine si mi-a dat cu sticla aia si a dat tare si eu nu am zis ca da adevarat era sticla de aia de stiti ca de bere stiti sticla era ditamai ciobu si eu am tinut mana ca nu am stiut ca o sa dea si acum scriu cu dreapta ca pe mine m-a taiat la stanga si nu pot sa fac nimic cu mana m-am dus la cabinet si mi-a bandajato as intrebao pe mama da numai am credit pe telofon deci ce sa fac sa numai urlu prin casa ca nebuna ca si o vecina a venit la bine si m-a intrebat ce naiba am patit de urlu in halul asta ce sa fac vecina era o fata de 7 ani ce sa o intreb pe ea? am intrebat-o pe am dat telefon pe fix si nu im raspunde stiti de ce? ca nare cum ca desteapta si-a uitat telefonul acasa am telfonat si telefonul suna in casa m-am si speriat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna Sakura!
In primul rand incearca sa scrii mai corect(din respect fata de useri)
Numai scrie asa, pentru ca este greu sa descifrez.
Daca vrei sa iti rezolvam problemele incearca sa scrii mai corect.
In legatura cu problema ta.
Incearca sa vorbesti cu mama ta, sa mearga la scoala, sau sa vorbesca cu diriginta ta in legatura cu colega aia a ta care ti-a taiat mana.
Plus de ce faci galagie prin casa daca te doare mana.
Daca tipi crezi ca o sa dispara durerea.
Incearca sa faci ceva care te va tine ocupata, sau du-te la doctor pentru ati da un calmant.
Incearca sa discuti cu mama colegei care te-a ranit.
Sper sa te faci bine!

P.S.nu uita sa scrii mai civilizat pentrua intelege lumea.

6 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Deci clar esti un copil super rasfatat, neglijat de parinti din punct de vedere al educatiei nici macar nu cred ca stiu cum scrii tu de inteligibil, nu te-a invatat nimic mama ta vad ca, esti doar o razgaiata analfabeta care nu isi mai incape in piele de toanta de pe acum la varsta frageda, apoi mai cred ca ai clar si o problema psihica de comportament de toate, pe care iar nu o vede mama ta sau altcineva, si deci ai mai multe nereguli pe care nu vad ca ai incerca tu sau altcineva sa le corectezi, apoi doar te-ai taiat asta e daca esti zuza proasta si te dai mare cu colegele, trebuia sa te pansezi frumos curat sa mergi la un medic sa te vada sa nu ai resturi de cioburi pe care nu le vezi cu ochiul si sa ramana acolo sa se infecteze deci sunt mai multe de facut dar se pare ca esti singura acasa foarte mult timp probabil ca mama ta nici nu o sa observe ca ai ceva de ocupata ce e desi cel mai important e educatia copilului daca tot te-a facut ea nu vede ca creste o analfabeta

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai ia o pauza de la scris tampenii. Vreo 15-20 de ani, daca se poate. Tu, chiar nu-ti dai seama ca nimeni nu-si mai bate capul sa-ti inteleaga aberatiile?

| anss23 a răspuns:

Nu iti voi raspunde la intrebare dar iti voi da un sfat. Ce ar fi ca de fiecare data cand postezi o intrebare sa nu o faci pe fuga, fara sa o gandesti deloc, si fara greseli gramaticale? Cat te-ar costa sa mai stai 30 de secunde ca sa recitesti intrebarea si sa-ti corectezi greselile? Sincer, deja ma obosesti cu intrebarile tale, si nici macar nu o sa ma mai fac efortul de a le citi.Doar din curiozitate te intreb, cati ani ai? Eu nu ti-as da mai mult de 11-12 ani.straight face

| alexgogo a răspuns:

@KryssyCullen te felicit, ai inteles ceva din ce a scris...
@♥Sąkurą♥ sincer, mi-e mila de tine, dar nu ca te-ai taiat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proasta mai esti. Inchide-te in camara si taci pana vine maica-ta.

| Imstrong a răspuns:

Doamne iarta-ma..esti nebuna rau