| tom11 a întrebat:

Augmentin poate fi luat in caz de alergie la penicilina,. am mai intrebat si ieri, am intrebat si 1 medic, stomatologul, si farmacista, toti au zis ca e ok, dar tot imi este foarte frica sa-l iau, am o masea umflata care nu scade si mi-a fost prescris Augmentin, ma simt desutl de rau in general, si am niste ameteli perisstente de vreo 2 saptamani si cum stiu ca sunt si alergic...la penicilina imi este teama sa iau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eu_1327 a răspuns:

Eu zic, ca este ok, pentru ca si o prietena de-a mea e alergica la penoncilina si a luat augumentin, deci nu cred ca este vreo problema;-x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Augumentinul este un antibiotic ffbun la infectii; daca un medic ti-a spus ca nu sint probleme, sigur nu te-a mintit.SANATATE.